inteligentne oświetlenie LED

Oferujemy najwyższej jakości oświetlenie LED oparte na diodach elektroluminescencyjnych, umieszczonych w obudowach pozwalających zastosować je w oprawie oświetleniowej do zastosowań biurowych, przemysłowych i zewnętrznych. Dzięki inteligentnym czujnikom, nasze rozwiązania pozwalają oszczędzać aż 93 % energii elektrycznej.

Oszczędzaj energię, redukuj koszty i emisję CO₂, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo.

Systemy oświetleniowe oferowane przez nas pomagają ludziom czuć się komfortowo, produktywnie i bezpiecznie. Upiększają przestrzenie i przekształcają otoczenie. Nasze systemy oświetleniowe łączą światowej klasy oprawy LED z inteligentnymi sterownikami, które pozwalają zapewnić dokładnie takie oświetlenie, jakiego potrzebujesz.

Zobacz naszą ofertę

System inteligentnego oświetlenia LED

Innowacyjny produkt i technologia

We współpracy z międzynarodowymi Instytutami Mikroelektroniki  i Fotoniki opracowaliśmy system inteligentnego oświetlenia, który daje bardzo duże oszczędności w zużyciu prądu.

Dzięki połączeniu technologii LED z radarowymi czujnikami ruchu, czujnikami zmierzchowymi i dynamicznymi systemami sterowania światłem (mieszanie światła sztucznego i naturalnego), stworzyliśmy unikalny na rynku produkt - Autonomiczny System Oświetlenia oparty na adaptacyjnych układach sterowania modułami LED. Regulacja temperatury barwowej pozwala na dopasowanie barwy światła do warunków oczekiwanych przez użytkownika (np. pora roku), co pozwala na zwiększenie komfortu pracy.

Produkt daje klientom gwarancję znakomitych wyników w obszarze oszczędności energii elektrycznej w oświetleniu pomieszczeń. Inteligentne sterowane oświetlenie LED redukuje zużycie energii elektrycznej do 93% w porównaniu do tradycyjnego oświetlenia świetlówkowego i do 85% w porównaniu do standardowego oświetlenia LED. Co bezpośrednio przekłada się na analogiczną redukcję emisji CO2 oraz ograniczenie kosztów eksploatacyjnych.

Innowacyjną cechą lamp jest możliwość indywidualnego zaprogramowania poszczególnych parametrów pracy. Każda lampa jest niezależnie zarządzaną jednostką, sterowaną przez algorytmy analizujące dane z czujników. Dzięki temu światło automatycznie dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu, nie tylko pod względem natężenia oświetlenia, ale także temperatury barwowej. System reaguje na zmiany światła naturalnego zachodzące w ciągu dnia, co pozwala na zminimalizowanie czasu świecenia pasków ledowych i wpływa na realne wydłużenie okresu jej użytkowania. Ma to bezpośredni wpływ na redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej oraz emisji CO2.

Założenia modernizacji oświetlenia

Wykorzystując inteligentne oświetlenie LED z wbudowanymi czujnikami ruchu i zmierzchu oraz inteligentnymi systemami mieszania światła, korzystanie ze światła stanie się bardziej komfortowe, a redukcja CO2 pozytywnie wpływa na nasze środowisko.

Dzięki modernizacji oświetlenia pomieszczeń w Państwa budynku, łączny pobór mocy porównaniu do obecnego oświetlenia zmniejszy się o 86% (9 735,55 kWh), a emisja CO2 zmniejszy się o 7,79 tony rocznie. W analizie wzięto pod uwagę różny tryb pracy oświetlenia w poszczególnych porach dnia oraz częstotliwości pracy.

Dodatkowe korzyści

Dzięki modernizacji z zastosowaniem inteligentnego systemu LED będą mogli Państwo uzyskać:

 • Dbałość o środowisko poprzez redukcję emisji CO2
 • Indywidualne dopasowanie do potrzeb Klienta parametrów świetlnych środowiska pracy
 • Znaczne ograniczenie kosztów wymiany źródeł światła i konserwacji, ze względu na długą żywotność opraw LED do 100 tys. godzin ciągłej pracy (wykorzystanie inteligentnego systemu sterowania oświetleniem, czujników ruchu i zmierzchu pozwala na wydłużenie żywotność opraw LED, lampa będzie służyła nawet 10 lat)
 • Brak efektu migotania światła
 • Możliwość sterowania temperaturą barwową za pomocą pilota (dopasowanie barwy do pory roku)
 • Brak emisji promieniowania UV
 • Zminimalizowanie wydzielanego ciepła przez oświetlenie (zmniejszenie zużycia energii w klimatyzowanych pomieszczeniach)
 • Bezpieczeństwo i komfort użytkowania
 • Bezobsługową eksploatację paneli LED
 • Natychmiastowe działanie opraw po ich podłączeniu do prądu i zaprogramowaniu
 • Wysoki indeks oddawania barw: Ra>80, uzyskanie bardzo dobrego oświetlenia dla systemów monitorujących.

Formy finansowania

 1. Kapitał własny, kredyt, leasing.
 2. Pożyczki umarzalne z instytucji rządowych wspierających modernizację oświetlenia oraz termomodernizację obiektów mających na celu redukcję CO2.

Podsumowanie

Dzięki modernizacji oświetlenia w Państwa budynkach przy wykorzystaniu inteligentnego systemu LED będziecie Państwo mogli zmniejszyć zużycie energii elektrycznej w granicach 86% oraz zredukować emisję CO2 szacunkowo o 7,79 ton rocznie.

Wykorzystanie inteligentnego oświetlenia LED z ograniczonym trybem poboru mocy i układem czasowym, a także czujnikami ruchu oraz mieszaniem światła naturalnego ze światłem sztucznym pozwala na efektywne zarządzanie zużyciem energii i maksymalną redukcję kosztów oświetlenia.

Dodatkowo dopasowanie barwy światła do potrzeb użytkownika znacznie zwiększa komfort pracy, a co za tym idzie efektywność wykonywanych zadań.